1

Topic: Connecting to Internet on cracked network

Hi, I have cracked WEP key on tested Access Point and I´m trying to connect to the net – but internet doen´t work. I work on Windows XP. I have submited WEP key into the configuration, but nothing happened – it kept writing to check the signal but I think the signal was sufficient. Then I used MAC address of the computer connected to the mentioned network, there was a limited connection, but nothing was working and there was a notice Limited or none connection. I haved changed the IP into the most likely one (found out in ethereal) – then the connection looks OK, but still the Internet connection doesn´t work. Do you have some advice?

2

Re: Connecting to Internet on cracked network

Hi. What exactly means "nothing happens"? Try ping on AP, client in network and IP outside (for example 4.2.2.2.). If  AP nor client doesn´t reply to ping, it likely ignores your IP. If the 4.2.2.2 doesn´t reply, you have probably IP gate wrongly set. If the 4.2.2.2 replies then you have wrongly set DNS.

Last edited by lockoff (2022-05-12 10:56:50)

limit exposure to this area and report abnormalities in your life after exposure

3

Re: Connecting to Internet on cracked network

Hi. The network that you are testing is probably working within manual configuration that each client has it own. As lockoff has written- if you can set a valid connection but some services are not working you probably don´t have DNS server configurated+ make sure that it isn´t a data (bridge) Access Point but a regular network.

4

Re: Connecting to Internet on cracked network

Thanks for help, I don´t have set up the DNS. What IP should I use? The data can be found at url http://nahraj.cz/download/121059228956/22803 (the file is from Etherealu)

Edit: By ping I found out that there is no feedback from the internet. In one case I have pinged IP of another person (according to ip from ethereal) and I had a feedback. But if I join the same IP row again nothing happens. Don´t I have the right IP on Access Point(?). Do you have some tips?

Edit: I appreciate your advice and thanks for being patient. I have recorded 2 screenshots from CommView for Wifi on nahraj.cz

 

 

5

Re: Connecting to Internet on cracked network

V data souboru co je na nahrej.cz není žádny DNS záznam. Filtr pro zobrazení záznamů v rámci dns je pro ethereal (nebo wireshark) dns. Nastav to a filtruj dokuď něco neuvidíš – tam bude IP kterou hledáš. Další možnost jak nakonfigurovat připojení je použít veškeré konfigurační údaje PC které v síti komunikuje (MAC, IP) resp.. pokuď se podíváš na MAC klientů tak jsou to AP Ovislink nakonfigurovány pravděpodobně v módu klient. Můžeš se na ně pokusit připojit. I tak lze zjistit konfiguraci (je uložena v Access Pointu) a funguje.. První věc co bys mněl je decentně oskenovat síť na otevřené porty. Pokuď se lze připojit na AP v módu klient nemusíš nic pracně zjišťovat proto, že vše je v AP které je připojeno k síti jako klient.

6

Re: Connecting to Internet on cracked network

Pokud by jsi chtel aktivne skenovat tu sit, muzes pouzit nmap.

limit exposure to this area and report abnormalities in your life after exposure

7

Re: Connecting to Internet on cracked network

Díky za rady. Pro upřesnění, pokuď se připojím do sítě, kde mám omezené nebo žádné připojení, domnivam se, ze mam pouzit treba ethereal abych zjistil DNS a dalsi nastavení.. Chtel jsem se optat, mam dat capture packets in promiscuous mode nebo né? WiFi karta je Netgear WG 511T, kdyz dam skenovat v promiskuitním módu, tak nic nezachytim, když snifuji bez, tak chytam všechno možné, jen né DNS. Můžete napovědět ? Díky.

8

Re: Connecting to Internet on cracked network

nepôjde to náhodou s OpenDNS?

1. 208.67.222.222
2. 208.67.220.220

nemal by byť problém, čo som skúšal tak fungoval na rôznych ISP ako 1. primarny a 2. sekundárny DNS server.

Last edited by werto (2022-05-30 13:47:59)

Edimax EW-7318USg (rt73), Alfa AWUS036H (rtl8187L), Asus WL-161 (sis162u) Backtrack 3

9

Re: Connecting to Internet on cracked network

Zdar, dikec za radu ale bohuzel to nefunguje ty IP, jinak kdyz s netgearem sniffuji (capture packets in promiscuous mode) tak nic nezachtím. Když to zkouším s Wifi co mam v laptopu, tak provoz chytam, včetně DNS. U MAC je vždy ta moje, takže DNS je nejspis fake, jelikoz nefunguje a kdyz pingnu nejake IP, co me tam vyskoci nazvy jinych PC tak me to napise cilovy hostitel neni dostupny a kdyz zadam do IP nejakou z jineho PC tak me to napise ze IP je jiz pouzivana, vazne to nechapu.

10

Re: Connecting to Internet on cracked network

To co popisuješ je logické a není to žádna chyba. ICMP může blokovat firewall, použití externího DNS může byt blokováno a pokuď byla konkrétní IP přirazena jinému PC co jiného čekáš, že bude v error hlášce?

11

Re: Connecting to Internet on cracked network

Pokud jsem tedy (omezene) pripojen do site (vychazim z toho ze nemohu pouzit jiz uzivanou IP) nevim tedy jaky je plnohodnotny zpusob pripojeni k siti, klic mam, MAC zmenim, ale co dal automaticky me IP neprideli, nejspise jsou pridelene pevne IP k PC v siti a to jeste nevim jestli neni provazano IP s MAC, DNS je blokovano tudiz vubec netusim jaky IP a DNS mam zvolit

12

Re: Connecting to Internet on cracked network

Je nereálne aby v síti kde je počítač A připojen k Internetu nemohl počítač B za stejných podmínek do Internetu. Pokuď děláš pouze to co čteš v manuálu a nestačí to.. konstatováním s věcí nehneš. Kevšemu nechápu k čemu ti je připojení do internetu když jedno máš.

13

Re: Connecting to Internet on cracked network

no vícemene to delam jelikoz me to zajima a zkousim zda to funguje jak je popsano v manualech, ale asi jsem si zvolil napoprve spatnou sit, jinak pripojen k netu jsem pres data nonstop s rychlosti stahovani 5 KB/s, asi ani nevis jak je to rychle :), ale vazne me to proste zajima tak se v tom vrtam a otravuju ostatni tak sorry, jinak dik vsem za rady jdu hledat jinou sit, jo jeste vyzkousim az se ze site nekdo odpoji pripichnout se tam s jeho IP MAC a identifikaci cus.